مشاوره رایگان شنبه تا چهارشنبه هر روز از ساعت 9صبح الی12:00ظهر درمحل کانون وکلای دادگستری استان همدان


سخنرانی وکیل عبدالصمد خرمشاهی

خرمشاهی

جلسه سخنراني استاد عبدالصمد خرمشاهي وكيل شهير پرونده هاي جنايي ايران

جلسه سخنراني با موضوع نقش وکلاي دادگستري در تحولات سیاسی، اجتماعی و فرهنگی صبح امروز با سخنرانی عبدالصمد خرمشاهی وکیل شهير پرونده های جنایی ايران برگزار شد.
در مراسم امروز که با حضور پرشور وکلا و حقوقدانان همدان همراه بود وكيل محمدرضا آقاجانی رییس کمیسیون روابط عمومی کانون وکلای همدان با خیرمقدم و خوش آمدگویی به آقای خرمشاهی از سوابق خانوادگی ایشان در زمینه وکالت گفت و افزود:خانواده خرمشاهی چهار نسل وکالت را در كارنامه خود دارند و استاد عبدالصمد خرمشاهي عنوان سرشناس ترين وكيل جنايي ايران را نه بخاطر وكالت در پرونده هاي جنايي بزرگ بلكه بواسطه تلاش هايشان براي انسانيت و تحقق عدالت كسب كرده اند.
در ادامه مراسم نوبت به سخنرانی آقای خرمشاهی رسید.
وی با استقبال از حضور جمعیت جوانِ وکلا در مراسم، از اهمیت توجه به شأن و جایگاه وکالت در جامعه صحبت کرد و گفت: بزرگترین رجال دنیا وکیل و حقوقدان بودند مثل جواهرلعل نهرو، گاندی، رییس جمهور کشورمان و بسیاری دیگر از شخصیت های مهم و تاثیر گذار دنیا که نشان دهنده جایگاه رفیع وکالت در عرصه هستی است.

آقای خرمشاهی سپس در زمینه نقش رسانه ها در سرانجام پرونده های مختلف صبحت کرد و با اشاره به تجربیات خود در پرونده های کیفری، رسانه ای شدن محتوای بسیاری از پرونده ها را خلاف قواعد آیین دادرسی کیفری و قوانین موضوعه دانست که بعضا از طرف رسانه ها مورد توجه قرار نمی گیرد و در مواردی به روند رسیدگی پرونده ها کمک می‌کند و در موارد بسیاری هم در نهایت به ضرر متهم و اصحاب دعوا تمام می شود .

این وکیل شهير پرونده های جنایی که وكالت در بیش از ۴۰۰ پرونده قتل را در کارنامه خود دارد از سختی حضور در چنین پرونده های سخن گفت و سال های ابتدایی ورود به چنین پروند هایی را سال هایی سخت عنوان کرد و افزود:خودِ من هم در اولین پرونده های قتلی که تجربه می کردم با چنین سختی هایی مواجه بودم به طوریکه در دادگاه هنگام رسیدگی صدای ضربان قلب خودم را می شنیدم.
وی با انتقاد از شیوه عملکرد برخی دستگاه ها و رسانه ها در جهت تضعیف وجه وکالت، به ضرورت توجه تمام وکلا به اهمیت ارتقای روز به روز این وجه اشاره کرد و گفت: در گذشته در دادگاه ها، وکلا الزاما از لباس مخصوص وکالت استفاده می‌کردند به طوری که وکیل از موکل به راحتی قابل شناسایی بود اما امروزه قاضی باید از اصحاب دعوا سوال کند که کدام وکیل است و کدام موکل.
آقای خرمشاهی از وکلای جوان خواست از حضور در هر پرونده ای اجتناب کنند و احتیاجات مالی آنها را به پذیرفتن پرونده هایی که با شان آنها و اساس قانون و عدالت در تعارض است وادار نکند.

وی با انتقاد از نحوه وکالت برخی از وکلا، حضور در درب منزل موکل برای گرفتن وکالت را نمونه ای از آفتِ رفتاری برخی خواند که به جایگاه رفیعِ وکالت آسیب خواهد زد.

پس از صحبت های آقای عبدالصمد خرمشاهی، نوبت به جلسه پرسش و پاسخ رسید و حاضرین به طرح سوالات خود، و ایشان نیز به پاسخ گویی به این سوالات پرداختند.

در پایان مراسم امروز لوح یادبودی به پاس تلاش های ایشان در زمینه حقوق بشر که به همت کمیسیون حقوق بشر کانون وکلای همدان آماده شده و متن آن توسط وكيل وحيد جلایی رییس این کمیسیون قرائت شد، توسط جناب آقای آیينه وند ریاست کانون وکلای دادگستری استان همدان به استاد خرمشاهی اهدا گردید.

تحرير خبر:
احسان شهبازيان

روابط عمومي كانون وكلاي دادگستري استان همدان

ارسال شده توسط: مجید نواری

اضافه کردن نظر

قوانین ارسال نظر:
نظرات فقط پس از تایید مدیر سایت منتشر خواهد شد.

کد امنیتی
تغییر کد امنیتی

اخبار کارآموزی

دسترسی ها

آمار بازدیدکننده‌ها:

امروز256
دیروز524
این هفته1257
این ماه2510
مجموع43209

آی پی شما: 18.232.187.177